Už druhýkrát sme hudbou bojovali za ľudské práva

Autor: Univerzitná skupina AI BB | 29.5.2013 o 7:57 | (upravené 29.5.2013 o 9:59) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  218x

Pokračovanie Koncertu za ľudské práva, ktorého prvá časť sa uskutočnila v marci, prinieslo očakávaný, avšak výnimočný hudobný zážitok s dôležitým spoločenským výkričníkom.

 

Pokračovanie Koncertu za ľudské práva, ktorého prvá časť sa uskutočnila v marci, prinieslo očakávaný, avšak výnimočný hudobný zážitok s dôležitým spoločenským výkričníkom. Ako prvá sa na koncerte 8. mája 2013 predstavila formácia Regale, ktorá nadväzuje na staršiu banskobystrickú skupinu Lunárne legendy. Podľa vyjadrení samotných návštevníkov podujatia, skupina Regale priniesla do Klubu 77 neopočúvané melódie a hravé texty.

Skupina Regale

Tieto prívlastky bez pochýb patria aj (dnes už) „celo-vesmírne" známej kapele Sto múch, ktorou program pokračoval a zároveň vyvrcholil. Tá vo svojom playliste odohrala tradičné „hity" ako Oblečme sa či Balada o využití byliniek v intímnej sfére, ale zazneli i menej očakávané, zato však publikom ocenené tituly ako je napr. Našiel som taliansky slovník.

Sto múch

Hoci sa podujatie nieslo vo veľmi veselom duchu, atmosféra v Klube 77 mala zraky návštevníkov upútať aj tam, odkiaľ sa pohľady často odvracajú. Okrem toho, že sa každý mohol informovať o aktivitách Amnesty International, Koncert za ľudské práva II. mal predovšetkým pripomenúť, že ani vyše šesťdesiat rokov po „výhre" nad fašizmom nie je veľmi čo oslavovať - veď s priamym konaním tejto ideológie sa stretávame dodnes. Možno aj tento fakt nás naďalej motivuje v príprave podobných podujatí, ktoré umeleckými prostriedkami priblížia ľudsko-právnu problematiku bližšie k ľuďom. Už čoskoro sa môžete tešiť na ich pokračovanie.

Slavomír Sochor

Informačný stánok AI

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Bankár: Sme hákliví na ľudí, čo chodia do banky vkladať peniaze

Martin Techman tvrdí, že polovica hypoték už čoskoro zdražie.

KOMENTÁRE

Keď sa z nájomného vraha stane Superstar

Scény pri prepustení Kajínka pripomínali skôr rockový koncert.


Už ste čítali?